Monika Bonnet
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress MSc MA Monika Bonnet – The Founder and Director of Promed Aesthetic Clinic & Academy Mum to two amazing boys.
Większość Polskich Kosmetyczek ma doskonałe podstawowe kwalifikacje zawodowe, ale wiele rzeczy Profesjonalista nauczy się poprzez doświadczenie i lata w praktyce w kraju w którym decyduje się na rozwój swojej kariery.
Dlaczego więc uczenie się przez całe życie jest ważne dla Kosmetologów?
Wyjazd z Polski do obcego kraju wiąże się z wieloma wyzwaniami, które często pochłaniają na tyle, że zapominamy o rozwoju naszych umiejętności, które muszą być przystosowane do tutejszych wymagań prawnych w zawodzie Kosmetologa (lub też innej branży w której chcemy kontynuowac swoją pracę)
Spekulacje, rozmowy, dzielenie się poglądami i doświadczeniem na tematy których Profesjonalista jeszcze nie zna po przyjezdzie z Polski – zawsze dobrze ich wysłuchać, ale też odnieść się do swojej indywidualnej sytuacji oraz zaczerpnąć informacji związanych z prawami jakimi rządzi się Hrabstwo w którym się znajdujesz. Należy zwrócić uwagę, iż prawa panujące w Polsce różnią sie od praw w Wielkiej Brytanii, co też obrazują poziomy nauczania zawodu Kosmetologa. Stawia to Profesjonalistów wykształconych w Polsce zdecydowanie na wyższym poziomie, dodatkowo jeśli Profesjonalista nie lekceważy potrzeby ciągłego rozwoju zawodowego, dąży do wyrobienia swojej unikatowej renomy, a zarazem podnosi standard swoich usług, to gdziekolwiek zdecyduje się rozwinąć swój biznes będzie skazany na sukces.
Wielka Brytania stosuje system nadawania kwalifikacji, poziomów kształcenia zawodowego w tzw. levels, poziomów levels jest kilka i różnia się od siebie chociażby rangą wymagań egzaminacyjnych, obrazuje to Diploma (A Higher National Diploma HND) równoważne dwóch lat na uniwersytecie, kwalifikacje są wyższe rangą wiedzy oraz wymagań egzaminacyjnych, a więc osoby z ukończonymi kwalifikacjami Higher Diploma będą częściej zapraszani na interview.
*Polscy Profesjonaliści z kwalifikacjami zawodowymi (*zdobytymi w Polsce) chcąc uzyskać nostryfikację kwalifikacji odpowiedniej z poziomem Brytyjskim, powinny przeczytać informację dotyczące organizacji NARIC, ktora zajmuje się nostryfikacją dyplomów kwalifikacji zawodowych z terenu Europy. W Wielkiej Brytani w branży beauty/hair/nailart spotkamy sie z następującymi pozimami edukacji zawodowej:
”VRQ” “Vocationally-Related Qualification,” odpowiednik teraźniejdzego “NVQ”“National Vocational Qualification.” czyli najniższy odpowiednik potrzebnych kwalifikacji w zawodzie z naciskiem na zajęcia praktyczne, obie kwalifikacje są uznawane w kraju i na świecie. “VTCT” Vocational Training Charitable Trust, porównywalny do kwalifikacji NVQ, może być ukończony w trybie dowolnym dla studenta. Odpowiednikiem w Szkocji będzie ”SVQ” Scottish Vocational Qualification, które są akceptowane na terenie Anglii i Walii. ”HND” A Higher National Diploma, tutaj pełny etat naki w systemie HND trwa dwa lata, czyli trzy lub cztery lata w wieczorowym/weekendowym wymiarze godzin. Ogólnie HND jest równoważne dwóch lat na uniwersytecie, dlatego eż pracodawcy cenią pracowników z kwalifikacjami ukończonymi w tym trybie. Inne oznaczenia pozimów edukacji w branży z jakimi sie spotkasz to ”HQF” System National Qualifications Framework – system obowiązujący w Wielkiej Brytanii, system rejestrujący poziom osiągnięć w nauce, aby zapewnić, że zdobyte umiejętności zostały poznane na takim samym poziomie w całym kraju.
Kwalifikacje zawodowe są absolutnie konieczne, aby zdobyć ubezpieczenie, licencję lub znaleźć pracę jako Beauty Therapist. Od roku 2017 zapowiedziane zmiany (dot.level 4 oraz powyżej) i zaostrzenie wymogów uzyskania ubezpieczenia branżowego oraz wydawania licencji zmienia się na coraz bardziej restrykcyjne i skoplikowane, ale to wszystko jest możliwe do osiągnięcia! Kosmetolog posiadający kwalifikacje z Polski, który postawi sobie za zadanie pełnoprawnego wykonywania zabiegów w Wielkiej Brytanii, powinien przygotować się na czasochłonną drogę w pozysakniu odpowiednika kwalifikacji i nie zawsze zapewnienie satysfakcjonujących decyzji placówki nostryfikującej NARIC Najbezpieczniejszą drogą jest do uzyskanych już kwalifikacji dopełniać swoje kwalifikacje levelami w Wielkiej Brytanii.
Warto zaplanować swoją edukację, i przemyśleć jakie zabiegi sprawiają największą satysfakcję i w której branży chcemy rozwijać się w przyszłości. Po ukończeniu edukacji na poziomie NVQ 3 następuje level NVQ 4, który jest obowiązkowy, dla osób które wykonują makijaż pernamentny lub też zabiegi z użyciem laserów tzw. LASER and IPL light therapy ( w tym usuwanie pigmentu). Stowarzyszenie promuje tylko i wyłącznie oficjalną drogę wykonywania zawodu i będzie promowało zdobywanie kwalifikacji tutaj w Wielkiej Brytanii. Profesjonalistki, które chcą zwiększać swoją wiedzę w medycynie esteycznej, powinny dążyć do ukończenia edukacji conajmniej na poziomie Level 4 Diploma (10-12 godzin tygdniowo) Advanced Skin Studies & Aesthetics Practice, co pozwoli na zdobycie kwalifikacji na zaawansowane zabiegi w tym kwasy chemiczne, usuwanie znamion przez termolizę i krioterapię (Blemish Removal by Thermolysis and Cryotherapy) poznanie tajników medycyny estetycznej oraz ich prawnych legistlacji (Core Knowledge for Aesthetic Practice), anatomia i fizjologia dla twarzy, micro-needling, wraz z zajęciami praktycznymi w klinice medycyny estetycznej na terenie Wielkiej Brytanii.
Następnie Profesjonalista może podjąć wyzwanie zdobycia:
Level 6 – Undergraduate degree in a medical discipline
Level 7 – Postgraduate degree
Wszystkie kwalifikacje przedstawione w tym poście odźwierciedlają wytyczne dotyczące Zdrowia w Anglii (HEE).
Profesjonaliści, którzy poważnie biorą pod uwagę długoterminowe rozwijanie się na terenie Wielkiej Brytanii, bezwarunkowo powinni posiadać kwalifikacje zawodowe uzyskane w Wielkiej Brytanii. Doskonale zdajemy sobie sprawę iż, poziom wiedzy można podwyższać także poza Wielką Brytanią i zachęcamy wszystkich Profesjonalistów do nieustannego zdobywania wiedzy oraz budowania profesjonalnego wizerunku w branży.
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress MSc MA Monika Bonnet – The Founder and Director of Promed Aesthetic Clinic & Academy Mum to two amazing boys.
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Justyna Bielenda Trenerka Biznesu, Coach ICF, psycholożka, terapeutka, kreatorka marek, twórczyni Beauty Coach Academy oraz Biznes Styl, businesswoman z 23-letnim doświadczeniem.
Sandra Bujnowska Kosmetolog, trener branży kosmetycznej oraz medycyny estetycznej. Założycielka i prezes SensualSpa w Sheffield. Laureatka wielu nagród, m.in. najlepszy salon w South Yorkshire, Lider najlepszych
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Założycielka ‘Azalea Academy Hair & Beauty’ w tym roku przeniosła swoją działalność do zabytkowego miasta Bath, gdzie otworzyła nową Klinikę
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Kim jest Lider, rozpocznę od definicji podanej przez Instytut Gallupa. Każdy Lider powinien się opierać o 4 fundamentalne filary: zaufanie,
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Moja przygoda z kosmetologią oraz z medycyną estetyczną rozpoczeła się w 2015 roku. Pierwsze szkolenia z medycyny estetycznej ukończyłam w
This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.