Hair Life Professional

Problemem w życiu jest stres, brak czasu oraz zła interpretacja tego co nas dookoła otacza.

Wszyscy, którzy żyją w schemacie rutyny mogą zapłacić za szczęście pozornie, poświęcając zdrowie i pieniądze. Inni zaś, zgodnie z naturą i z pasją wybierają kierunek w życiu, który nadał im tytuł „misjonarza”, to właśnie ich droga została wybrana do tworzenia i wyznaczania dobrych i właściwych elementów egzystencji.

Nie każdy się zastanawia i wybiera właściwe elementy, aby zapobiegać schematom życia i chronić siebie przed pułapką rutyny. 

Dziś jest wielu kreatorów i mentorów. Jednym z nich jest Karolina Grzelewska, założycielka marki Hair-Life Professional oferująca produkty, projektowane przez lata. Marka powstała w roku 2006 w Polsce. W roku 2008 została przeniesiona do Wielkiej Brytanii.

Marka w tłumaczeniu oznacza i wyraża przekaz: profesjonalne życie włosa. Nazwa nie została stworzona dla szablonu czy dla szyldu. Marzeniem założycielki zawsze było stworzenie i utrzymanie przychylnych dla natury właściwych warunków sprzyjających utrzymaniu odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Dziś mamy na rynku produkt: Hair-Life Professional.

Podczas pandemii, Karolina Grzelewska pracowała wiele miesięcy nad opracowaniem listy właściwości i składników roślinnych, które miały znaleźć się w produktach do pielęgnacji.

Kiedy i dlaczego zdecydowała Pani o utworzeniu własnych kosmetyków?

25 letnie doświadczenie Karoliny Grzelewskiej, lata obserwacji oraz misja stworzenia czegoś, co przyczyni się do właściwej pielęgnacji i zadowolenia u klientów czekały na właściwy moment. Wybuch pandemii i wprowadzenie trybu zastoju w biznesie – pozwolił na powrócenie do „projektu z szuflady”. Spokojnie i starannie można było wyciągnąć wnioski oraz ułożyć plan działania, aby opracować najbardziej właściwą technologię.

Technologię, która była skomplikowana ze względu na język i dostęp do laboratoriów i specjalistów. Natura i serce a gównie płuca Świata to Amazonia, kraina i okręg najbardziej bogaty w składniki oraz związki organiczne pochodzenia roślinnego. To Brazylia słynie z najlepiej przygotowanych laboratoriów i to w Brazylii przeprowadza się badania naukowe za zlecenie korporacji. To właśnie tu, można zamówić i zlecić wykonanie testów i procedur, które można opatentować przed uruchomieniem produkcji stworzonego prototypu lub bazującego na własnej recepturze produktu.

Podczas pandemii, Karolina Grzelewska pracowała wiele miesięcy nad opracowaniem listy właściwości i składników roślinnych, które miały znaleźć się w produktach do pielęgnacji. Przez wiele lat testowane były produkty wielu firm, przez wiele lat tysiące klientów dzieliło się wiedzą, efektami oraz wynikami w zakresie rezultatu wybranej pielęgnacji. Po wielu latach uzbierało się mnóstw wniosków. Czas pandemii pozwolił na porozumienie się zespołem inżynierów i profesorów z laboratorium (lekarze, naukowcy, technolodzy i trycholodzy).

Na podstawie wysłanych informacji powstawały próbki do testów, równolegle receptury i badania. Powstała procedura technologiczna, która otrzymała aprobatę i zezwolenie na opracowanie składu, mieszanki związków organicznych przed procesem produkcji. W kwietniu 2021 roku powstał oficjalny punkt sprzedaży i dystrybucji produktów marki Hair-Life Professional wedle myśli przewodniej z roku 2006 „profesjonalne życie włosa”.

Dlaczego Hair-Life Professional?

Marka powstała w Polsce w roku 2006, ale należy wziąć pod uwagę doświadczenie a nie okoliczności powołania do życia firmy. Fryzjer stylista Karolina Grzelewska rozpoczęła naukę i praktykę w roku 1996. Od samego początku pod skrzydłami mistrzów i prekursorów zdobywała wiedzę i doświadczenie pod skrzydłami francuskiej marki Hair-Coif. Pracowała w sieci salonów, która pod nadzorem najlepszych edukatorów (Akademie L’Oreal Professionnel oraz Instytut Kerastase) otrzymała fundament i właściwą opiekę zawodową. Już na początku, Karolina Grzelewska wiedziała, że pasja to nie wszystko i szczególne poświęcenie to nowy element drogi zawodowej do odkrycia nowego, do wypielęgnowania otoczenia i wizerunku. To była ciężka praca przepełniona wyrzeczeniami ale intelektualnie i zawodowo zaspokajająca to, co formowało się w tzw. drogę do sukcesu.

Ktoś by pomyślał, ilu jest wspaniałych artystów i mistrzów, edukatorów i stylistów w Świecie?

Jest to społeczeństwo, rzesza specjalistów i pasjonatów. Każda z tych osób posiada w sobie coś szczególnego, coś co może ujrzeć światło dzienne. Czy ktoś zastanowił się, czym jest doświadczenie fryzjera-stylisty? Oczywiście nie pomijając nauki, wiedzy i szkoleń, ale to co najbardziej się liczy to „życiowa analiza i żywe środowisko”.

Każdego roku, dobry specjalista, fryzjer-stylista może obsłużyć (w normowanym wymiarze czasu pracy) około 1800 klientów wg kalkulacji: 24 dni robocze x (4 koloryzacje + 2 cięcia) co daje nam 144 klientów w miesiącu, 1728 klientów w roku. Ale pracując ponad normę, możemy zaokrąglić wynik do 1800 klientów. Łatwo udowodnić, że przez 25 lat można obsłużyć około 45000 klientów.

Czy jest to znacząca liczba? Czy ktoś przez chwilę pomyślał, że styczność ze wszystkimi przypadkami, podczas przeprowadzonych konsultacji 1:1 z klientem – wygenerowała bogactwo w wymiarze wiedzy i doświadczenia? Każdy przypadek, każdy problem i każda uwaga lub zastosowana kuracja, pielęgnacja – dały wskazówki i spojrzenie na rezultaty. Każdy użyty kosmetyk i każdy produkt o szczególnych właściwościach pozwolił na zgromadzenie wiedzy, która pozwoliła na selekcję oraz wyodrębnienie cech i właściwości, pozwalając wybrać to – co będzie najbardziej właściwą pielęgnacją w obecnym życiu włosa i skóry głowy.

Marka sprzedała tysiące produktów z pozytywnym 100% feedback. Powracający klienci, zadowoleni członkowie rodzin, zadowoleni właściciele salonów. Powstała jakość w przystępnej cenie. Powstał produkt, który jest znany na tą chwilę w Anglii, ale ze względu na właściwości produktu i efekty końcowe pielęgnacji, produkt zasługuje na nagrodę roku!

Każdy zdaje sobie sprawę, że można wszystko kupić i sprzedać, ale nie każdy ma dostęp do jakości, której nie gwarantują korporacje. Pamiętajmy, że korporacje składają się z jednostek, ale to korporacje decydują co jest trendy. Nie zapominajmy, że jakość tworzą jednostki.

Produkty są dostępne w ponad 20 salonach fryzjerskich w Wielkiej Brytanii oraz są dostępne w sprzedaży online: www.hairlifeprofessional.co.uk/shop-on-line

 

Jakie trudności pojawiły się na Pani drodze przy kreowaniu marki?

Zdecydowanie brak wolnego czasu na równoległe zarządzanie i realizowanie wielu projektów oraz ograniczenia urzędowe, które nie są do końca regulowane ustawami, aby przedsiębiorca mógł zaimplementować patent lub nowy produkt za pośrednictwem jednej skojarzonej aplikacji. Wiele urzędów i wiele instytucji nie współpracuje na tyle spójnie, aby ułatwić działania biznesowe.

Dlaczego zatem ten produkt i ta marka?

Marka sprzedała tysiące produktów z pozytywnym 100% feedback. Powracający klienci, zadowoleni członkowie rodzin, zadowoleni właściciele salonów. Powstała jakość w przystępnej cenie. Powstał produkt, który jest znany na tą chwilę w Anglii, ale ze względu na właściwości produktu i efekty końcowe pielęgnacji, produkt zasługuje na nagrodę roku! Każdy zdaje sobie sprawę, że można wszystko kupić i sprzedać, ale nie każdy ma dostęp do jakości, której nie gwarantują korporacje. Pamiętajmy, że korporacje składają się z jednostek, ale to korporacje decydują co jest trendy. Nie zapominajmy, że jakość tworzą jednostki.

 

Produkty są dostępne w ponad 20 salonach fryzjerskich w Wielkiej Brytanii oraz są dostępne w sprzedaży online: www.hairlifeprofessional.co.uk/shop-on-line

 

PBJ Logo
Najnowsze Artykuły
Wiedza na wyciągnięcie ręki

Own label in UK

Sukces kreowania własnej marki w UK Determinacja i wiedza doprowadziły nasze bohaterki do miejsca, gdzie są teraz i prezentują dumnie efekt swojej długoterminowej strategicznej pracy.

Read More »

Hair Life Professional

Problemem w życiu jest stres, brak czasu oraz zła interpretacja tego co nas dookoła otacza. Wszyscy, którzy żyją w schemacie rutyny mogą zapłacić za szczęście

Read More »

Monika Szydlik

Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Od 2011 roku Monika posiada doświadczenie zawodowe w luksusowych hotelach na Sycylii, w Austrii i Szwajcarii w obszarze SPA jako:

Read More »

Womens Club

Facebook Instagram WordPress WordPress Dołącz do wyjątkowej społeczności Polish Beauty Journal objoł patronatem wyjątkowe wydarzenie, które zmieni kierunek myślenia oraz nawyków w twoim dotychczasowym życiu.

Read More »
Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.