Liderka Przyszłości

Kim jest Lider, rozpocznę od definicji podanej przez Instytut Gallupa. Każdy Lider powinien się opierać o 4 fundamentalne filary: zaufanie, życzliwość,  jest  stabilny/przewidywalny, potrafi ludziom nadać sens/dać nadzieję. 

Nie ma wzorcowego planu działania.

Osoba, która przewodzi, wyróznia się wiedzą jest na czele jakiejś grupy, zdecydowanie jest charyzmatyczna i jest wzorem do naśladowania. Przywództwo to ważna cecha w biznesie jest to zaplanowany proces osiągnięcia celów.

Obecność liderów w branży beauty jest ważna z perspektywy jednoczenia i także podążania społeczeństwa za danym liderem, lider zawsze chce być na bierząco z nowościami. Róznorodność branży sprawia, pojawienie się coraz większej ilości treści publikowanych na social media rodzaju edukacyjnego, ale nie każde są budowane całościowo wraz z marką osoby, która chce istnieć jako Lider.

Lider przyszłości jest świadomy zdobywania odpowiednich kompetencji, a wrodzone i nabyte cechy osobowości mogą ułatwić mu życie. Najważniejsze, by być świadomym konieczności zdobywania wiedzy i wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Lider ma otwarty umysł i serce. Umiejetność zapomnienia o własnym ego dla współnego celu. Prawdziwy lider potrafi rozbudzić w ludziach chęć spełniania marzeń, pragnienie samodoskonalenia i determinacji. Wskazuje jakie narzędzia są poprawne do osiągnięcia danego celu inspiruje i uwalnia energie. Prawdziwy lider nie boi sie mówić prawdy ani podejmować ryzyka po to aby móc świętować sukcesy.

 

W branży beauty jednym z podstawowych zasad działania na rynku powinna być prawdomuwność oraz transparentność, po tym rozpoznajemy prawdziwych liderów naszej branży.

Lider przyszlości to niegasnąca pasja. Łatwo jest zainteresować się w czymś dla osiągniecia celów majatkowych. Pasja to coś długoterminowego, na przestrzeni całego życia, nie osiąga się sukcesów na czymś krótkofalowym i w krótkim czasie. Już przy pierwszych zdaniach rozpoznasz Lidera z Pasją lub lidera z biznesem dla którego przeszkody nie istnieją.

Otwartość i umiejętne dopasowywanie się do nadchodzących zmian rynkowych, do wymagań danego zjawiska w branży to następna cecha Lidera przyszłości. Pandemia sprawiła iż, liderzy mieli okazję skonfrontować się z tym, kim są i gdzie idą i gdzie chcą się znaleśc za kilkanaście lat.

Wyzwanie dla samych siebie: musimy znaleźć sens, w aspekcie długoterminowym – jako liderzy swojej profesji nadawać sens współtworzenia branży dla innych. Jeśli tworzysz z pasji czekają cię lata pomyślenej działalności.

Na pewno znasz powiedzenie:

“Swoich przyjaciół trzymaj blisko, a wrogów jeszcze bliżej”

Monitorowanie konkurencji to ważny element prowadzenia biznesu, dla niektózych standard, pozwala poznać mocne i słabe strony biznesu, orjentacja rynku to kluczowy punkt efektywnego zarządzania i działania w branży. Jeśli chcesz odnieść sukces i zyskać przewagę, monitoruj by nie przegapić niczego, a najlepiej być o krok do przodu.

Przemineły czasy, gdy salon stosują tych samych sposobów działania albo nie miał ich wcale, te biznesy zostaly daleko z tyłu lub znikneły. Lider przyszłości myśli niszowo tzw. ‘quirky thinking lub tez ‘out of box thinking’ nie boi sie nowych rozwiazań i wszystko analizuje dla rozwoju swojego biznesu lub marki którą tworzy. Lider ma określone cele rozwoju na kolejne 2-5-10 lat i konsekfentnie dąży do realizacji.

Rynek beauty to specyficzny, dynamiczny i zmieniający się rynek sezonowo, prawdziwy lider zachowuje swoją torsamość, renome jest pewny siebie, ponieważ jest zorganizowany.

Szacunek i znajomość własnej wartości, solidarność zawodowa, udostępnianie wiedzy młodszym kolegom i koleżankom po fachu, wzajemna pomoc, zachowanie zdrowej konkurencji. Lider przyszłości wie kim jest i czego chce, zna swoje silne i słabe strony. Podąża za swoimi wartościami. Zachowanie zasad etyki moralnej ma na celu podwyższenie prestiżu oraz ugruntowanie dobrej opinii społeczeństwa o przedstawicielach branży beauty. Spójność działań oraz kreowanie marki to aspekty, które lider planuje optymalnie budujac swoja torsamość i swój wizerunek biznesowy.

Prawdziwy Lider nie boi się rozmawiać ani dyskutować na wysokim poziomie, ponieważ mają ego pod kontrolą. Liderzy wybieraja swoich rozmówców bardzo starannie wiedzą, że czyjeś inne zdanie im nie umniejsza. Ważnymi cechami lidera są: empatia i skuteczna komunikacja na każdym poziomie. Skuteczni liderzy są przekonywujacy i zaangazowani.

Jakim Ty jesteś Liderem? Jakim Liderem chcesz być za kilka lat?

Jakie aspekty przemawiają za Twoją rozpoznawalnością i jakością Twojej marki oraz Twoich treści?

 

Artykuł ukazał sie w edycji Lipiec 2022.

 

PBJ Logo