Monika Bonnet
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress MSc MA Monika Bonnet – The Founder and Director of Promed Aesthetic Clinic & Academy Mum to two amazing boys.
Joanna Kluczna jest fizjoterapeuta, konsultantem i ekspertem ds. medycyny estetycznej i zdrowego stylu życia. Od prawie dwóch dekad łączy swoje zaplecze chirurgiczne z niechirurgiczną estetyką twarzy i dermatologią kosmetyczną. Zdobyła dyplom fizjoterapeuty i szkoliła się w uznanych placówkach doskonałości w tym na Londyńskiej Harley Street. Specjalizuje się w zaawansowanej i skrupulatnej iniekcji wypełniaczy skórnych i ma dyskretną listę znanych klientów. Jej specjalizacją jest wzmacnianie naturalnego piękna swoich klientów i personalizowanie każdego zabiegu poprzez konsultację dotyczącą stylu życia.
Mocno wierzy w wyrównanie piękna, ciała i umysłu. W swoim holistycznym podejściu do piękna zawsze będzie brać pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie swoich klientów. Joanna z sukcesem prowadzi firmę w branży beauty już od ponad 12 lat, gdzie dzieli się swoją wiedzą prowadząc profesjonalne szkolenia. Dumna, że trzyma rękę na pulsie, stworzyła najbardziej innowacyjną koncepcję i menu zabiegowe w swojej wielokrotnie nagradzanej, flagowej Klinice.
Jest znana jako wiodący w ekspert w branży i KOL (KeyOpinion Leader) dla marek, które kocha, i wnosi swoją bogatą wiedzę, pisząc do czasopism estetycznych, nauczając kursów mistrzowskich i prezentując swoją wiedzę na konferencjach. Wydawczyni podręcznika Beauty oraz autorskiej książki o tematyce wellness. Współpracuje z renomowanymi firmami w Wielkiej Brytanii.
Ogromny postęp technologiczny i rozwój techniki laserowej w ciągu minionych 40 lat nie ominął medycyny estetycznej. Obecnie systemy laserowe są w niej powszechnie stosowane, począwszy od dermatologii i kosmetologii, a kończąc na chirurgii. W 1960 roku TheodoreMaiman uruchomił pierwszy na świecie laser rubinowy. Słowo laser (light amplification by stimulated emission of radiation) to angielski akronim. Nazwa ta w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza wzmocnienie światła przez wymuszoną emisję promieniowania.
Laseroterapia to inaczej aplikowanie promieni świetlnych na wybrany fragment skóry. Dzięki tej formie zabiegu można wykonywać bezpieczne oraz nieinwazyjne zabiegi estetyczne.
Laser może być niskoenergetyczny, średnio-energetyczny i wysokoenergetyczny. Pierwszy rodzaj stosowany jest głównie w fizjoterapii, drugi w diagnostyce nowotworowej oraz leczeniu raka, trzeci natomiast w chirurgii oraz medycynie estetycznej. Laseroterapia polega na emitowaniu wiązki światła o ustalonym natężeniu (długości i mocy) na wybranym fragmencie ciała przez określony czas. Lasery mogą wysyłać promienie w sposób ciągły lub pulsacyjny.
Do najpopularniejszych obszarów zastosowań laserów w medycynie estetycznej należą:
Usuwanie owłosienia
Lasery diodowy oraz neodymowo-yagowy o długości fali 810 nm, to główne rodzaje laserów stosowanych w celu usuwania owłosienia. Jest to trwałe rozwiązanie oparte na sprawdzonej klinicznie technologii lasera diodowego, który jest wygodny i skuteczny. Laser może być niskoenergetyczny, średnio-energetyczny i wysokoenergetyczny.
Pierwszy rodzaj stosowany jest głównie w fizjoterapii, drugi w diagnostyce nowotworowej oraz leczeniu raka, trzeci natomiast w chirurgii oraz medycynie estetycznej. Laseroterapia polega na emitowaniu wiązki światła o ustalonym natężeniu (długości i mocy) na wybranym fragmencie ciała przez określony czas. Lasery mogą wysyłać promienie w sposób ciągły lub pulsacyjny. Najwyższej jakości sprzęt, którego używamy w Klinice posiada dwie technologie depilacji laserowej:
* Technologia wspomagania próżniowego Highspeed dla dużych obszarów zabiegowych; nie wymaga przygotowania.
* Zintegrowane chłodzenie ChillTip TM Sapphire dla mniejszych i delikatniejszych obszarów zabiegowych.
Zastosowanie:
Zabiegi depilacji laserowej nie nadają się dla każdego i niosą za sobą pewne ryzyko. Ten rodzaj zabiegu nie jest odpowiedni dla osób z aktywną infekcją lub stanem zapalnym, wirusowym/grzybiczym, chorobą bakteryjną, aktywną opryszczką, otwartą raną szarpaną lub otarciem w obszarze zabiegowym. Zagrożenia mogą obejmować: zmianę pigmentacji skóry, jeśli była ona wcześniej opalana, zmiany w fakturze skóry lub oparzenia.
Efekty:
Do uzyskania trwałego efektu wymagana jest seria zabiegów. Wynika to ze zwiększonego działania lasera na włosy we wczesnej fazie wzrostu (anagen). Nie wszystkie włosy są w tej samej fazie w danym momencie.
Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego
Laser Q-switchNd:YAG (długość fali 1064 nm) oraz laser aleksandrytowy (długość fali 755 nm) pokrywają pełne spektrum kolorów barwników używanych do wykonywania tatuaży. Ciepło emitowane przez wiązkę laserową rozbija drobiny tuszu tatuażu lub barwnika wykorzystywanego do makijażu permanentnego. Tak powstałe cząsteczki są później usuwane przez układ immunologiczny.
W chwili obecnej najskuteczniejszym laserem na rynku jest laser Q Switch PIKOSEKUNDOWY.
Długość impulsu i moc Laser Q Switch to laser, którego impuls (czas działania wiązki laserowej na skórę) jest bardzo krótki i trwa zaledwie kilka piko sekund (1 pikosekunda jest bilion razy krótsza od 1 sekundy). Dzięki tak krótkiemu impulsowi można zastosować wysoką moc i przy odpowiednio wykonanym zabiegu skóra nie ulega poparzeniu. Tatuaż składa się z cząsteczek pigmentu, które są na tyle duże, że nasz organizm je otorbia separując od zdrowej skóry i pozwala im pozostać w skórze na zawsze. Laser rozrywa otorbienie rozbijając pigment na mniejsze cząsteczki – tworzy mikroskopijny “wybuch”. Podczas kolejnych sesji te mniejsze już cząsteczki rozbijane są na jeszcze mniejsze i stopniowo barwnik jest eliminowany ze skóry.
Przy użyciu lasera PIKOSEKUNDOWEGO skóra zazwyczaj tylko delikatnie puchnie i proces rekonwalescencji jest bardzo krótki co ma olbrzymie znaczenie dla codziennego funkcjonowania naszych Klientów.
Intensywne światło pulsacyjne (w skrócie IPL) opisuje wykorzystanie intensywnych impulsów niekoherentnego światła rozproszonego w zakresie długości fal; od 400nm do 1200nm. Technologia wykorzystuje określone zakresy długości fali do celowania w różne chromofory w skórze. Umożliwia to skuteczne leczenie szerokiego spektrum schorzeń, w tym zmian naczyniowych i barwnikowych, zabiegów fotostarzenia skóry i depilacji.
Działanie: Światło pulsacyjne o szerokim spektrum jest przepuszczane przez stale chłodzony aplikator, delikatnie umieszczony na skórze. Filtry odcinające w końcówce zmieniają zakres długości fal, optymalizując go pod kątem różnych zastosowań i rodzajów skóry. Światło przenika do tkanki i jest absorbowane przez odpowiednie chromofory i uszkadza je (chromofory krwi podczas leczenia zmian naczyniowych i chromofory melaniny podczas leczenia zmian barwnikowych). Naturalne procesy zachodzące w organizmie pozbywają się resztek zmian, nadając skórze bardziej równomierny i młodzieńczy wygląd.
Optymalna technologia impulsowa daje możliwość kontrolowania kształtu impulsu. Zapewnia powtarzalne efekty, a także łagodniejsze, wygodniejsze zabiegi.
Dalszą część artykułu przeczytacie w Lutowym wydaniu Polish Beauty Journal >>>
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress MSc MA Monika Bonnet – The Founder and Director of Promed Aesthetic Clinic & Academy Mum to two amazing boys.
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Justyna Bielenda Trenerka Biznesu, Coach ICF, psycholożka, terapeutka, kreatorka marek, twórczyni Beauty Coach Academy oraz Biznes Styl, businesswoman z 23-letnim doświadczeniem.
Sandra Bujnowska Kosmetolog, trener branży kosmetycznej oraz medycyny estetycznej. Założycielka i prezes SensualSpa w Sheffield. Laureatka wielu nagród, m.in. najlepszy salon w South Yorkshire, Lider najlepszych
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Założycielka ‘Azalea Academy Hair & Beauty’ w tym roku przeniosła swoją działalność do zabytkowego miasta Bath, gdzie otworzyła nową Klinikę
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Kim jest Lider, rozpocznę od definicji podanej przez Instytut Gallupa. Każdy Lider powinien się opierać o 4 fundamentalne filary: zaufanie,
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Moja przygoda z kosmetologią oraz z medycyną estetyczną rozpoczeła się w 2015 roku. Pierwsze szkolenia z medycyny estetycznej ukończyłam w
© All rights reserved 2019-2022 Polish Beauty Journal is published by Balneo Community Interest Company Registered in England
This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.